Nowa kampania promocyjna śląskiego

Rusza nowa kampania promocyjna województwa śląskiego. Od dzisiaj z bilbordów, gazet, radia i telewizji dowiemy się, jakie nowoczesne technologie powstają w województwie.

Sztuczne serce z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, elementy turbiny silnika odrzutowego, sztuczne słońce czy biżuteria z węgla, to coś czym możemy chwalić się również poza granicami województwa. Tymczasem z badań nadal wynika, że mieszkańcy regionu nadal nie wierzą w swoje siły, podkreślił marszałek Mirosław Sekuła.


Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na rewolucję technologiczną, jaka dokonała się w regionie. Na poparcie tej tezy na bilbordach zobaczymy na przykład powstający w Bytomiu mikroprocesor, który wykorzystany został w 250 milionach urządzeń na świecie. Jacek Hanke z bytomskiej firmy jest dumny, że udało mu się stworzyć tak mocną markę właśnie w tym regionie.


Kampania "Tworzymy śląskie" potrwa przez cały wrzesień. W czasie jej trwania wybrane zostaną technologiczne symbole województwa. Budżet kampanii wynosi milion złotych.

Autor: Anna Dudzińska