Delegacja z Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz przedstawiciele Ministerstwa Środowiska wizytują Katowice.
Miasto stara się o organizację szczytu klimatycznego w 2018 roku. Jak podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa, stolica województwa to dobre miejsce na organizację szczytu, chociażby ze względu na prawdopodobny temat spotkania.
Przed wyborem miasta, w którym odbędzie się szczyt, chcemy sprawdzić szereg rzeczy – powiedziała dyrektor do spraw obsługi konferencji przy ONZ Laura Lopez.
Katowice o organizację szczytu klimatycznego ONZ w 2018 roku rywalizują z Gdańskiem. Delegacja będzie przebywać w stolicy regionu do jutra, zwiedzi między innymi Strefę Kultury, Spodek i Stadion Śląski. W planie jest także przejażdżka tramwajem.
Autor: Dorota Stabik/lk
