To akcja, w której żorscy uczniowie ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z tlenkiem węgla.
Młodzi ludzie z klasy strażackiej III Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta oraz klasy plastycznej z Liceum Sztuk Plastycznych zakasali rękawy i tak powstały ulotki informacyjne, gadżety, specjalna gra edukacyjna oraz film kukiełkowy dla dzieci. Uczniowie prowadzą także zajęcia profilaktyczne dla żorskich przedszkolaków.
Chociaż akcja edukacyjna wciąż trwa, dziś w żorskim Kinie Na Starówce odbyła się konferencja podsumowująca dotychczasowe działania. Uczestniczył w niej również nasz reporter, Wojciech Kocjan.
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.
Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.
Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.
Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?
Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl