Australian Open: Finał nie dla Linette... ale dla Zielińskiego
26.01.2023
13:21:00

Magda Linette nie sprostała Arynie Sabalence przegrywając w dwóch setach. W finale debla na australijskich kortach wystąpi natomiast Jan Zieliński.

Zaczęło się wręcz idealnie. Już w pierwszym gemie Polka przełamała przeciwniczkę, następnie utrzymała podanie i prowadziła 2:0. Linette straciła serwis w czwartym gemie choć prowadziła 40-0. Od stanu 2:2 byliśmy świadkami wyrównanego seta, który zakończył się tie-breakiem. Niestety, w nim Polka nie miała za wiele do powiedzenia i przegrała go 1-7.

Białorusinka złapała rytm i z coraz lepszą grą zaczęła dominować na korcie. Drugiego seta zamknęła wynikiem 6:2 i to ona zagra w sobotnim finale z Kazaszką Jeleną Rybakiną. Dla Magdy Linette to i tak turniej życia. Polka w najnowszym notowaniu rankingu WTA znacznie poprawi swoją pozycję. Przed turniejem zajmowała 45. miejsce.

W finale Australian Open zagra za to Jan Zieliński. Nasz deblista, w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem, wygrali z Francuzami Jeremym Chardym i Fabricem Martinem 6:3, 5:7 i 6:2. W finale para Zieliński-Nys zmierzy się w sobotę z Australijczykami - Rinkym Hijikatą i Jasonem Kublerem.