Światło dzienne ujrzały nieznane dotąd badaczom listy Sylvii Plath, w których pisarka ujawnia, że jej mąż, Ted Hughes, pobił ją na dwa dni przez poronieniem drugiego dziecka, a także życzył jej śmierci.
Kim byli bohaterowie "Ścieżek miłości" Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka.
Oboje ambitni. Oboje mieli wsłuchiwać się pilnie w to, "co dyktowała im poezja". Ted Hughes i Sylvia Plath należeli, każde na swój niepowtarzalny sposób, do grona najbardziej znanych i najbardziej cenionych dwudziestowiecznych poetów.
Pokochali się od razu i zaraz wzięli ślub. A później zaczęła się gehenna. Niezrozumienie, przemoc, zdrady i wreszcie tragiczny koniec. O tej miłości, bardzo traumatycznej, opowiada pisarka i poetka Marta Fox. Realizacja Jacka Kurkowskiego.
Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.
Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.
To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?
Polecamy podcast