Dziś ulicami Częstochowy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.
Tegoroczny marsz odbywa się w roku jubileuszu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, a także 40-tej rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd hasło marszu brzmi: "Polska rodziną silna".
Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są dla publicznego świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci.
Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości. Manifestacje pro-life zorganizowano m.in. 27 maja w Radomsku, dziś w Częstochowie, 10 czerwca w Zawierciu, a 24 czerwca w Wieluniu.
Organizatorem częstochowskiego Marszu jest Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II, z prezesem Grzegorzem Nienartowiczem.
Autor: Zdzisław Makles /pg/
