Na antenie: Ligoniowe Radio

thumbnail

Na poważnie i na wesoło, ze szczyptą ironii i odrobiną zadumy, z piosenkami, których dobrze się słucha przy sobocie po robocie, spotykamy się co tydzień ze słuchaczami w Ligoniowym Radiu.

Rozpoczęliśmy w Barbórkę 4 grudnia 2006 roku, podkreślając, że ten dzień, w 1927 r., to początek historii Radia Katowice. Często do niej w programach wracamy, ponieważ jest to również część historii Górnego Śląska. Pamiętając o radiowym dziele Karlika z Kocyndra, czyli o niezapomnianych śląskich audycjach, przypominamy jego motto – „trzeba nieść ludziom radość”. Te słowa są bardzo dobrze znane młodzieży w ligoniowych szkołach. A szkół, noszących imię Stanisława Ligonia w województwie śląskim, jest już 10 i wszystko zaczęło się od Ligoniowego Radia, z czego jesteśmy dumni.

Tematy w naszych programach, mają wspólny mianownik – Śląsk. W rozmowach i godkach, w spotkaniach na żywo i krótkich reportażach, w Ligoniowym Radiu relacjonujemy wydarzenia, w których Śląsk jawi się jako dom ludzi wielu tradycji i kultur z tą śląską, dla nas najważniejszą, bo najbliższą sercu, czyli naszą.

Regionalny magazyn Radia Katowice

Sobota, godzina 16:15

e-mail: ligonioweradio@radio.katowice.pl

 
Polecamy audycje