Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 1-7 października

Znad Bałkanów dotarł płytki niż o imieniu Weronika, który ściągnął znad Skandynawii chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ponieważ jest on dość słaby, w połowie tygodnia zmieni się cyrkulacja powietrza na cieplejsze, rozpogodzi się i będziemy się mogli napawać urokami Polskiej Złotej Jesieni.

Ale zanim to nastąpi, do końca dnia zachmurzenie zmienne. Na północy regionu rozpogodzenia, a na jego zachodzie zachmurzenie  wzrośnie do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia wieczorem opadów deszczu. Temperatura maksymalna do 15 stopni C, w rejonach podgórskich do 13 stopni C, wysoko w Beskidach do 9 stopni C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, tylko wysoko w górach okresami dość silny, wieczorem w porywach do 60 km/h. 

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, z postępującymi od zachodu województwa opadami deszczu. Temperatura minimalna nocą od 8 do 11 stopni C, w rejonach podgórskich od 6 do 9 stopni C, wysoko w Beskidach od 2 do 5 stopni C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, a wysoko w górach silny, w porywach wzmagający się do 70 km/h.

Jutro w niedzielę, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie możliwa jest burza. Temperatura maksymalna od 12 do 15 stopni C, w rejonach podgórskich od 9 do 12 stopni C, w Beskidach od 4 do 7 stopni C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach nadal dość silny, w porywach do 60 km/h, zniechęcający do pieszych wędrówek.

W poniedziałek szaro buro i nieco chłodniej, z niewielkimi przelotnymi opadami. Warto będzie mieć przy sobie  parasol.

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, ale i też z chwilowymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 11 do 13 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, ale z pierwszymi oznakami powracające ocieplenia. Temperatura maksymalna od 12 do 14 stopni C. Wiatr już mniej dokuczliwy, północno-zachodni.

W środę już zdecydowanie cieplej. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura  od 17 do 19 stopni C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Czwartek i piątek zapowiadają się przepiękne, z zachmurzeniem małym, najwyżej umiarkowanym, z temperaturą  od 19 do 21 stopni C, przy słabym zmiennym wietrze. A zatem miejmy nadzieję, że po świętej Brygidzie (8 października, sobota) babie lato na dłużej przyjdzie.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 01-07.10.2022