Temat do dyskusji - program publicystyczny

thumbnail

 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 209.936 DAB+ – Katowice

Zdrowie psychiczne. Temat do dyskusji.

Jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznych Śląskich Obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego była konferencja pt.: Rola społeczności w procesie zdrowienia osób po kryzysie psychicznym. 

W następnych dniach odbyły się warsztaty, prowadzone przez głównego gościa i specjalistę, dr. Daniela Fischera. Ten amerykański psychiatra, to były pacjent psychiatryczny, naukowiec, neurobiochemik, doradca prezydenta USA w Komisji ds. Zdrowia Psychicznego. Jest też twórcą humanistycznej psychoterapii psychoz, tak zwanej Emocjonalnej Reanimacji. Z Danielem Fischerem, o jego doświadczeniach oraz uczestniczkami warsztatów, rozmawia Anna Sojka.