Więcej Kultury Proszę

thumbnail

Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!". O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Od poniedziałku do piątku o godz. 13:15

Filharmonia Konesera

Data: 21-06-2016

thumbnail

Filharmonia Konesera to wyjątkowe w swym charakterze przedsięwzięcie artystyczne. Łącząc muzykę kameralną z wydarzeniem towarzyskim, nawiązuje do zasłużonej dla rozwoju sztuk tradycji salonu artystycznego. Inicjatorem oraz kierownikiem artystycznym cyklu jest dr Adam Wagner, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, wybitny skrzypek i pedagog.

Gospodynią wieczorów jest natomiast dr Maryla Renat, wyborna znawczyni, która w przystępny i intrygujący sposób odkrywa słuchaczom sekrety muzyki. Po koncercie Melomani zaproszeni są na poczęstunek. Spotkania przy kawie i wybornym deserze są okazją do rozmów z artystami i wymiany poglądów na sprawy dotyczące nie tylko muzyki. Dzisiaj z autorem tego projektu zapraszamy na ostatni w tym sezonie artystycznym koncert z cyklu Filharmonia konesera.

Na zdjęciu skrzypek Bartłomiej Nizioł, który m.in. wystąpi podczas Fiharmonii Konsera.


Archiwum audycji

Prowadzą
Polecamy audycje