Więcej Kultury Proszę

thumbnail

Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:15

Ostatnia rodzina

Data: 20-09-2016

thumbnail
fot. z arch. Marka Mierzwiaka

"Ostatnia rodzina" to debiut fabularny Jana P. Matuszyńskiego. Film miał swoja premierę kilka tygodni temu na Festiwalu Filmowym w Locarno, gdzie Andrzej Seweryn dostał nagrodę dla najlepszego aktora Festiwalu. W Katowicach mogliśmy film zobaczyć w ubiegłą niedzielę. Teraz pokazywany jest na Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie walczy o Złote Lwy, natomiast szerokiej publiczności zostanie zaprezentowany 3o września.

Reżyser Jan P. Matuszyński opowiada Markowi Mierzwiakowi, jak doszło do realizacji tego obrazu, jak szukał wykonawców głównych ról, czyli Zdzisława Beksińskiego, Tomka, jego syna i Zosi – matki i żony, oraz w jaki sposób film trafił do Locarno jeszcze przed polska premierą.
Archiwum audycji

Prowadzą
Polecamy audycje