Więcej Kultury Proszę

thumbnail

Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.

Od poniedziałku do piątku o godz. 18:15

Solus Christus

Data: 25-10-2016

thumbnail

29 października o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach odbędzie się uroczysta premiera najnowszej płyty Zespołu „Śląsk” pt. „Solus Christus”. W koncercie pod tym samym tytułem soliści, chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” zaprezentują na żywo kolekcję pieśni ewangelickich zarejestrowanych na płycie. Wstęp na koncert wolny. W rozmowie z gościem programu dyr. Zbigniewem Cierniakiem rozmawiamy o tym wydarzeniu i pytamy, jak wiele ono znaczy dla Zespołu, którego twórca prof. Stanisław Hadyna należał do ewangelickiej wspólnoty.
Archiwum audycji

Prowadzą
Polecamy audycje