Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Poniedziałek – Piątek, godz. 15:15 – 17:00

 

Matura. Place zabaw. Wandale

Już tylko weekend dzieli maturzystów do rozpoczęcia egzaminu dojrzałości. W tym roku podchodzą do matury w zupełni innej rzeczywistości - z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, bez obowiązku egzaminu ustnego. Czy w ostatnich dniach odpoczywają? A może uczą się do samego końca? I czy szkoły są już przygotowane na przeprowadzenie egzaminów? Martyna Słabikowska sprawdziła jak to jest w Częstochowie.


Można już korzystać z placów zabaw. Ich administratorzy muszą jednak najpierw zadbać o zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego i sprawić by zabawa była bezpieczna. I choć o bezpieczeństwo dbać muszą zawsze to kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli nie pozostawia złudzeń - na placach zabaw i innych obiektach  sportowo-rekreacyjnych łatwo o wypadek. W Częstochowie trwa obecnie przegląd miejsc zabaw. Na czym polega i czy rodzicom podobają się częstochowskie place zabaw sprawdziła Martyna Słabikowska.


Żelazny Szlak Rowerowy na pograniczu polsko-czeskim,mimo że jeszcze nie skończony,uważany jest za najpiękniejszą trasę rowerową na Śląsku. 43-kilometrowa pętla biegnąca przez gminy Godów, Jastrzębie-Zdrój i Zebrzydowice, a także czeską Karvinę za wyjątkiem jednego odcinka,już służy rowerzystom. Jednak na szlaku pojawili się także wandale. Sprawę badał nasz reporter.