Infostrada


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Zawsze o 16:40 rozszczepienie naszego programu, czyli to o czym marzyli mieszkańcy Bielska-Białej, Częstochowy i Katowic, wtedy na poszczególnych częstotliwościach usłyszą Państwo program skierowany specjalnie dla Was.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Poniedziałek – Piątek, godz. 15:15 – 17:00

 

Wcześniaki. Alarmy bombowe. Wyburzanie.

Data: 31-05-2016


neonatologiainkubator_yt_120Klip promujący wspieranie szpitalnej fundacji i pokazujący życie na oddziale neonatologii nakręciło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach. 30 procent dzieci, które w ubiegłym roku urodziły się w szpitalu to wcześniaki. Szpital szuka dodatkowych środków, by tym najmniejszym i najbardziej potrzebującym zapewnić specjalistyczną opiekę. "Spot to kawałeczek naszego świata, który ukazujemy by łatwiej było zrozumieć specyfikę i potrzeby tych,którzy są zbyt mali i zbyt słabi, by prosić o wsparcie", mówią lekarze. Szpital z mikrofonem odwiedziła Dorota Stabik. 

W całej Polsce mieliśmy ostatnio wysyp ewakuacji spowodowanych anonimowymi donosami o podłożeniu ładunków wybuchowych. Niestety ta plaga dotknęła także nasz region. Tylko w Katowicach w ostatnich dniach ewakuowano budynek Telewizji Polskiej, centrum handlowe czy dworzec kolejowy. Wywołujących fałszywe alarmy nie powstrzymują niestety nawet wysokie kary. Najbezpieczniej w sytuacjach alarmowych, niezależnie czy to tylko żart, czy poważne zagrożenie, zachowywać zdrowy rozsądek. Na pewno to nie za szkodzi, a może uratować życie lub zdrowie. Relację przygotował nasz reporter, Dawid Damszel. 

Poruszamy temat Wandy, nie tej co nie chciała Niemca, a tej Sosnowieckiej. Budynek po Starych Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego od kilku lat popada w ruinę. Od likwidacji przedsiębiorstwa, moloch służy głównie bezdomnym i szukającej przygód młodzieży. Jakiś czas temu budynek został ogrodzony, ale co stanie się z nim dalej, jeszcze nie wiadomo. Z obecnym właścicielem budynku nie udało się skontaktować. Sprawie przyjrzała się nasza reporterka Marta Dobrowolska. 


Bieslko-Biała na 103.0 FM

Pojawił się fenomen wydawniczy w gminie Chybie. Ukazuje się tu bowiem najstarsza w Polsce, bo działająca od ponad 27 lat gazeta lokalna, Nowa Formacja. Zespół redakcyjny gości Andrzej Ochodek. 

Częstochowa na 98.4 FM

Gościmy w Mstowie i Rudnikach. Na początek gmina Mstów i konkurs, dzięki któremu do tej pory bezimienne, ale najwyższe wzniesienie w gminie ma już własną nazwę. Potem powiemy o przygotowaniach do tegorocznych targów lotnictwa lekkiego "Pararudniki". Imprezę pod patronatem Radia Katowice organizuje Aeroklub Częstochowski. Zapraszają Izabela Czerczer i Zdzisław Makles. 

Katowice na 102.2 FM

Już po raz drugi w Rydułtowach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Gastronomiczne Młodych Kucharzy i Kelnerów. Tym razem jednak były one nietypowe, bo w połączeniu z militarnym piknikiem. Skąd taki pomysł i jak wyglądały zawody o tym przekonała się nasza reporterka Monika Krasińska, która w trakcie mistrzostw rozmawiała z współorganizatorką imprezy Małgorzatą Kochanowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Rafałem Adamkiem mistrzem polski baristów oraz uczestnikami konkursu. 
Archiwum audycji

29-04-2016 Bilety. Flagi.

22-12-2015 Karp. Gry. Krew.

11-12-2015 Ratunek. Choinki.

07-12-2015 Piece. Spotkanie.

13-10-2015 Święto Drzewa.

13-07-2015 Mocarz. Żmije.

26-06-2015 Brak kontraktu.

15-05-2015 Foteliki. Rajd.

07-05-2015 Dworzec. Wyrok.

25-02-2015 Grypa. Ekorytm.

28-11-2014 Anioły. Elka.

Prowadzą
Polecamy audycje