Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Poniedziałek, 3 sierpnia

W drugiej połowie dnia i w nocy będzie pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Zaczną też do nas napływać chłodne polarnomorskie masy powietrza, które przyniesie z sobą rozległy front niżowy. Szczególnie da on znać o sobie we wtorek, gdy temperatury obniżą się do około 21 stopni C. w centrum województwa. Najprawdopodobniej wysokie temperatury a z nimi i burze pojawią się dopiero w piątek i weekend. 

Do końca dnia zachmurzenie duże z opadami przelotnego deszczu . Temperatura maksymalna do 26 stopni C w Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na Jurze do 25 stopni C, podobna temperatura u podnóża Beskidów, natomiast wysoko w Beskidach do 17 stopni C. Wiatr umiarkowany, zmienny. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wynosi w Katowicach 1009 hPa co oznacza, że rzeczywiste wynosi 974 hPa. Jakość powietrze doskonała. 

W nocy zachmurzenie duże. Z opadami deszczu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Biura Prognoz w Krakowie ostrzegają, że w okolicach Katowic w drugiej części nocy spadnie 10-15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Podobnie w Raciborzu i zachodniej części województwa. Temperatura minimalna nocą od 15 do 16 stopni C, w metropolii, w rejonach podgórskich od 10 do 12 stopni C, na szczytach Beskidów od 9 do 12 stopni C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach umiarkowany, zachodni. 

Wtorkowy ranek ze sporym zachmurzeniem i w ciągu całego dnia musimy się liczyć ze zmienną aurą, na niebie mocno wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, a nawet może zagrzmieć. Będzie znacznie chłodniej. Temperatura maksymalna od 22 do 20 stopni C na Jurze i w aglomeracji, natomiast w rejonach podgórskich od 18 do 20 stopni C, na szczytach Beskidów od 14 do 18 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, w ciągu dnia przechodzący zachodni. 

 

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 31.07-2-08.2020