Auto Radio – aktualne informacje drogowe


Wiesz więcej? Zadzwoń! 691 400 400.


Informacje dla kierowców zaczynamy od bardzo groźnego zdarzenia na Wiślance, czyli drodze numer 81. Za Ochabami, przed Wiślicą. Tam zablokowana droga, zderzenie dwóch samochodów jeden z nich dachował. W tym miejscu już spory korek w kierunku Skoczowa. Objazd tego miejsca możliwy drogami wojewódzkimi 938 i 939. 

REMONTY:

W Sosnowcu zamknięto dla ruchu jedną z głównych arterii miasta, fragment ulicy Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym, z powodu kompleksowego remontu. Wytyczono objazd. Wyłączenie z ruchu nie dotyczy autobusów komunikacji publicznej oraz dojazdów do posesji. Przebudowa ulicy potrwać może do końca roku.

W Chorzowie na ulicy Szpitalnej pod wiaduktem kolejowym  rozpoczęły się  roboty związane z usuwaniem awarii wodociągowej. W związku z czym zamknięte zostały pasy w kierunku ul. Armii Krajowej. Objazd prowadzili ulicami:  Leśną, Kołłątaja, i Piekarską. Utrudnienia potrwają do niedzieli. 

Na S1 w Mysłowicach nieczynny jest prawy pas w stronę Łodzi. Drogowcy pracują też w Sosnowcu na pasach w obu kierunkach. Ruch w tych miejscach jest spowolniony.

Na wyjeździe z Bytomia do Tarnowskich Gór na ulicy Strzelców Bytomskich w dzielnicy Stroszek przebudowa przepustu drogowego w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. 

Na DK1 w Częstochowie w rejonie lotniska Rudniki zwężenie w obydwu kierunkach z powodu robót. Można ominąć to miejsce jadący w stronę łodzi zjazdem na drogę 91. Powrót na jedynkę to lewoskręt za miejscowością Rudniki. Jadąc na południe można roboty ominąć zjazdem w stronę Mykanowa i drogą wojewódzką 483, a dalej na południe w stronę Katowic, by za Częstochową wrócić na jedynkę.

Do końca czerwca utrudnienia w Istebnej, droga 941 jest przebudowywana, to trasa od granicy województwa do Wisły, w ramach prac przewidziano także budowę chodników i zatok autobusowych.


 


Stałe utrudnienia:

  arauto_01A4: Uwaga na utrudnienie na A4 na odcinku Mysłowice-Katowice. W miejscu prac ograniczenie prędkości do 110 km/h i tworzą się korki. To dokładnie 350. kilometr trasy. Korkuje się remontowany odcinek A4 w Katowicach na węźle Murckowska. Korki do bramek koło Gliwic oraz w Mysłowicach-Brzęczkowicach. Remonty i zwężenia na płatnym odcinku A4 w rejonie Jaworzna, ale ruch w każdą ze stron dwoma pasami.

ard88DK 88: nowe utrudnienie na skrzyzowaniu DK 88 w Gliwicach z autostradą A1 na węźle Gliwice Wschód. Trwa usuwanie nierówności na połączeniach DK 88 z autostradą A1 na węźle Gliwice Wschód. Prace będą się odbywały w czterech etapach. Teraz zamknięta jest łącznica na DK 88 w kierunku Bytomia - objazd wyznaczono przez ul. Tarnogórską w Gliwicach.

 ardk1DK 1: W Rząsawie do końca marca przyszłego roku wyłączona z ruchu jezdnia w kierunku Katowic.

 

radio_katowice

Słuchaj OnLine89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice