Kampania #SzczepimySię

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski.  

Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie kampanii: www.gov.pl/szczepimysie

Wykaz punktów szczepień w województwie śląskim - Mapa punktów szczepień

Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza. Szczepienia są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. 

Tu można się zarejestrować - Rejestracja na szczepienieW jaki sposób będzie można zgłosić, że chce się zaszczepić?

Szczepienia podzielone są na etapy. Gdy pacjent znajdzie się w danym etapie szczepień i ma numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni. Jeżeli nie ma numeru PESEL, lub pacjent nie mógł poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi indywidualnie lekarz.  

Na szczepienie można się zapisać za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia), lub online przez Internetowe Konto Pacjenta. Zarejestrować można się także za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie lub osobiście w punkcie szczepień. Podczas zapisu pacjent zostanie poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie np. dowód osobisty. Nie będzie natomiast potrzebny numer e-skierowania. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymamy SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent zostanie od razu umówiony na dwie wizyty.

Gdzie można się zaszczepić?

Podczas rejestracji na szczepienie, zostanie zaproponowany najbliższy punkt szczepień. Sprawdź listę punktów szczepień

Czy pacjent dostanie zaświadczenie, że jest zaszczepiony?

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).
 
Kto na szczepionkach zyska?

Zyska przede wszystkim społeczeństwo - to nadzieja na pełny powrót do normalności i opanowanie pandemii.

Walczymy z nieprawdziwymi informacjami dot. szczepionek przeciwko COVID-19 #StopFakeNews: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepionki-przeciw-covid-19--walczymy-z-falszywymi-informacjami-stopfakenews

Chcesz wiedzieć więcej na temat szczepień? Posłuchaj wypowiedzi ekspertów: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/eksperci

Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie kampanii: www.gov.pl/szczepimysie

Źródło: www.gov.pl