Europejski Piknik Rowerowy na Trójstyku

 

Lubisz aktywnie wypoczywać, spędzać czas z rodziną i znajomymi? Do tego podziwiać piękne, górskie widoki? W takim razie to wydarzenie jest dla Ciebie! Już 14 czerwca trzy rozgłośnie radiowe z trzech krajów spotkają się na beskidzkim Trójstyku w 10-lecie wstąpienia Czech, Polski i Słowacji do Unii Europejskiej, by wspólnie prowadzić Europejski Piknik Rowerowy.

Zapraszamy wszystkich. Tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem oraz tych, którzy jeżdżą już zawodowo. Europejski Piknik Rowerowy, to wydarzenie promujące aktywny wypoczynek, nie są to zawody sportowe. Nie będzie prowadzony pomiar czasu na trasach, nie będzie też numerów startowych oraz klasyfikacji. Nie zabraknie za to dobrego jedzenia, konkursów z nagrodami i dobrej muzyki. Przyjedź i razem z nami poznaj kulturę oraz okolice beskidzkiego Trójstyku, gdzie spotykają się granice trzech państw, kultur i społeczeństw.

UDZIAŁ W IMPREZIE BEZPŁATNY!

Co na Was czeka?

Trasy rowerowe przebiegają przez trzy miejscowości w:
  • Starostwie Hrčava w Czechach
  • Gminie Istebna w Polsce
  • Starostwie Čierné na Słowacji

W programie imprezy między innymi:

  • rajd rowerowy przez terytoria trzech sąsiadujących Państw: Czech, Polski i Słowacji, z metą na beskidzkim Trójstyku w Jaworzynce
  • prezentacja kultury narodów Grupy Wyszehradzkiej
  • uczczenie 10. rocznicy wstąpienia Czech, Polski, Słowacji i Węgier do Unii Europejskiej
  • integracyjny piknik regionalny
       

Europejski Piknik Rowerowy poprowadzą wspólnie trzy rozgłośnie radiowe:

  • Český Rozhlas Ostrava
  • Polskie Radio Katowice
  • TTVS Banská Bystrica

Przegląd tras: 

drmeguvwfevatcem_map_400I
Trasa RODZINNA – długość 5,3 km

Trasa łatwa, prowadzi drogami asfaltowymi przez Polskę i Czechy, a także wzdłuż czesko-słowackiej granicy: Jaworzynka Trzycatek – Łupienie – Hrčava – dolina potoku (granica czasko-słowacka) – Trójstyk – Trzycatek.

profilmtb_ok_400_01II
Trasa MTB – długość 18 km

Trasa średnio trudna, biegnie z jaworzynki do urokliwej doliny Czadeczki i dalej na Słowację, by przez Čierne doprowadzić nas do czeskiej Hrčavy, a potem do Trójstyku: Jaworzynka Trzycatek – Duraje – Dolina Czadeczki – Kikula – Pahorok – Čierne Moravcovci – Čierne Polesie – Čierny potok – Hrčava - Trójstyk – Jaworzynka Trzycatek.

 mapa_mtb

profil_szosa_48km_400III
Trasa SZOSOWA – długość 48 km

Trasa średnio trudna, przebiega do urokliwej doliny potoków Czadeczka i Krężelka. Dalej na Słowację przez Zwardoń, główną szosą przez Skalite, na Słowację do Svrcinovecby i Čierne, później do czeskiej Hrčavy i wreszcie na Trójstyk: Jaworzynka Trzycatek – Duraje – Dolina Czadeczki – Krężelka – Myto – Skalite - Čierne – Svrčinovec – Mosty – Hrčava – Lupienie – Wawrzaczów Groń – Jaworzynka Trzycatek – Trójstyk. 


wypozyczalnia_400W dniu rajdu będzie możliwość wypożyczenia rowerów!

Wypożyczalnia rowerów Wistour
uruchomiona zostanie przy punkcie kontrolnym Radia Katowice 
przy rondzie za Hotelem Jaworzynka w Jaworzynce.
Wypożyczalnia czynna będzie od godziny 10:00 do 17:00.


 Jak dojechać z dworca PKP w Wiśle? 


Wyświetl większą mapę


 Spotykamy się 14 czerwca 2014 r. na Trójstyku.

ZAPRASZAMY!!!


 realacja z imprezy


 radiosponsorlistwa_1024_01

Wspierają nas:

iclogo_120