Dzień Książek. Tajemnica wielkanocnych jajek.

Dziś Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Jak co roku w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena na całym świecie obchodzone jest święto literatury dla najmłodszych. Ustanowiony został z myślą o promowaniu literatury i wzbudzeniu w dzieciach, już od ich najmłodszych lat, miłości do słowa pisanego. Jak ważnym jest, aby młody człowiek regularnie sięgał po książkę i co dzieci czytają najchętniej?


 

Święta Wielkanocne to czas radości, którą dzielimy wspólnie w gronie rodzinnym. Symbolem tego dzielenia jest jajko, z którym robimy co tylko się da, malujemy, skrobiemy, oklejamy. Pomysłów na ozdobienie wielkanocnych pisanek jest mnóstwo. Ale jajko, w swojej prostocie, posiada wiele innych cech, które można wykorzystać, m.in. do tego, aby zainteresować nauką najmłodszych. Zachęcamy do takiego eksperymentowania, nie tylko z jajkami. W Świętach najważniejsze jest przecież to, aby się cieszyć. A w ferworze przygotowań: sprzątania i gotowania, często o tym niestety zapominamy.Katowice na 102.2 FM

Karta wstępu na prestiżowy egzamin " YOUNG MBA " to nie lada wyróżnienie. Wiedzą o tym zwłaszcza ekonomiści. Posiadaczem takiej karty stał się niedawno bojszowianin, Szymon Lysko, uczeń III klasy technikum ekonomicznego Powiatowego Zespołu Szkól w Bieruniu po tym, jak zakwalifikował się do półfinału X Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Egzamin Wiedzy Ekonomicznej " YOUNG MBA" odbędzie się w maju w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, jednej z najlepszych szkól ekonomicznych w Polsce. O certyfikat otwierający drzwi do lepszych możliwości zawodowych walczyć będą nagrodzeni uczniowie z całego kraju. 


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Zawiązywanie dzwonów to jedna z pięknych tradycji wielkoczwartkowych na Śląsku Cieszyńskim. Opowie o niej Małgorzata Kiereś, etnograf z Wisły. Ponadto w 10. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II wspomnienia mieszkańców Skoczowa, którzy wybrali sie wtedy na pielgrzymkę, by Go pożegnać.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Mimo niepokojących zapowiedzi, że w tym roku może się nie odbyć, 1 maja w Częstochowie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater. Jego jubileuszowa XXV edycja to sześć koncertów w Częstochowie i 7 koncertów w innych miastach w Polsce, w sumie 400 wykonawców z 9 krajów świata. O tym wydarzeniu opowie dyrektor festiwalu, Małgorzata Nowak. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl