Ankiety. Kino Muza. Bunt mieszkańców.

Głośne rozmowy przez telefon, wulgaryzmy, jedzenie, picie napojów a może palenie e-papierosów? Co najbardziej przeszkadza pasażerom komunikacji miejskiej? Takie pytania zadaje w specjalnej ankiecie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie. Ankieta ma na celu zwrócenie uwagi na najbardziej uciążliwe zachowania, które przeszkadzają współpasażerom. Jej wyniki pomogą przedsiębiorstwu przygotować kampanię społeczną zwracającą uwagę na uciążliwe zachowania pasażerów miejskiej komunikacji. Ankiety wypełniać można do 20 kwietnia. Umieszczone są na stronie internetowej częstochowskiego MPK, a wersje papierowe dostępne są w Punktach Obsługi Klienta.


 

Były wokalista Genesis już niedługo wystąpi w Muzie w Sosnowcu. Kultowe kino po długim remoncie przemieniło się w salę widowiskowo-koncertową. Na elewacji widnieją nazwy dzielnic Sosnowca. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość schowania foteli pod podłogę za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu sala w kilka chwil zmieni się z koncertowej w taneczną. Otwarcie nastąpi 28 maja. 


 

Czy miasto jest dla mieszkańców czy mieszkańcy dla miasta? Zastanawiają się aktywiści miejscy w wielu miejscach naszego regionu.  To teraz opowiemy państwu o buncie mieszkańców Katowic a dokładnie tych, którzy mieszkają w poblizu ulicy Kościuszki. W dwudziestoleciu międzywojennym ulica ta była nazywana eleganckim salonem miasta. Teraz kończy się jej remont i to co zostało zrobione bardzo nie podoba się mieszkańcom.Katowice na 102.2 FM

Nie tak dawno, bo w miniony poniedziałek, w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się premiera niezwykłego filmu. To dokument poświęcony Kai Więcław, tarnogórzance, która od urodzenia zmaga się z poważną chorobą, zespołem Aperta. O trwającej trzy lata produkcji i walce o zdrowie dziewczynki z autorem filmu Filipem Millerem rozmawia nasza reporterka. 


Tarnogórskie schronisko dla zwierząt "Cichy Kąt" prowadzi stowarzyszenie o tej samej nazwie. O trudnym losie porzuconych zwierząt i nadziei na lepsze, bowiem trwa budowa nowej siedziby azylu, nasza reporterka rozmawiała z burmistrzem miasta Arkadiuszem Czechem i pracownikami schroniska, którzy zwierzakom oddają całe serce. To, że nowoczesna placówka jest potrzebna, nie podlega dyskusji, chociaż wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby jak najmniej zwierzaków do niej trafiało. 


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

"Kochasz dzieci – nie pal śmieci", "drzewko za surowce wtórne" czy "rower pomaga" – to tylko niektóre z akcji, jakie przez ostatnie 10 lat prowadziła bielska Fundacja Arka. Z jej prezesem, z okazji jubileuszu, rozmawia Andrzej Ochodek.


 

Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie odbywa się dziś finał akcji Zapal się na niebiesko, która ma uświadamiać i uwrażliwiać społeczeństwo na problemy osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Przybliżymy czym jest autyzm i porozmawiamy o związanych z nim stereotypach. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl