Poszkodowana. PIT. Piasek.

Wielki metalowy drąg spadł na klientkę jednego z katowickich sklepów. Kobieta została poważnie ranna w głowę – jej rehabilitacja trwa do dzisiaj. Mimo iż od wypadku minęły blisko dwa miesiące, poszkodowana do tej pory nie doczekała się nie tylko odszkodowania, ale i zwykłych przeprosin.


 

Jeszcze tylko dwa dni zostały na rozliczenie corocznych zeznań podatkowych. W tym roku wprowadzono zmiany dotyczace tzw. ulg na dzieci. Po pierwsze wzrosły kwoty ulgi na trzecie, czwarte i kolejne dziecko. Po drugie wzrosły możliwości odliczenia ulgi prorodzinnej. W tym roku po raz pierwszy można odliczyć ją nie tylko od podatku, ale również od zapłaconych składek ZUS i zdrowotnej. Jedno, co niezmiennie pozostało to to, że część podatników jeszcze się nie rozliczyła. A w jaki sposób? Przynosząc pomoc, gdy my lub ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy. Dlatego warto pomagać tym, których znamy i widzimy, na co to nasze wsparcie zostaje przeznaczone. A czasu na rozliczenie zostało niewiele, termin końcowy mija w czwartek o godzinie 23:59. Podatnicy, którzy deklaracji nie złożą w terminie, powinni liczyć się z konsekwencjami takiego działania i karą za opóźnienie.


 

Wiosna w pełni, toteż coraz częściej wychodzimy ze swoimi pociechami na okoliczne place zabaw. A tam, jak to na placach zabawach bywa, znajdują się piaskownice. W wielu miastach naszego regionu trwa wymiana piasku, po to, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się różnymi bakteriami po okresie zimowym.Katowice na 102.2 FM

Łazy to miasto z bogatymi tradycjami kolejarskimi. Od kilku lat kolejarze wraz z samorządowcami walczyli o parowóz, i to nie o byle jaki, parowóz zabytkowy. Taki stoi na bocznym torze i niszczeje. Gmina chciała się tym unikatowym zabytkiem zaopiekować, niestety PKP Cargo nie zgadzała się, chcąc parowóz z Łaz wywieźć. Po licznych protestach kolejarzy i mieszkańców sprawa wreszcie znalazła swój finał.


Ruiny średniowiecznego Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu przyjmują już pierwszych turystów, na których czekają zupełnie nowe atrakcje. Obiekt bowiem przeszedł liffting i miejsca, które były niedostępne własnie udostępniono. O atrakcjach tego senonu z Iwoną Pakułą Błoch, prezesem Spółki Zamek rozmawia nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Wczoraj głośno było o wizycie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle, natomiast dziś sprawdzimy, co w tym czasie robiła jego małżonka Anna. Zajrzymy także do Żywca, gdzie w czasie jubileuszowej, 10. gali konkursu „Osobowość Ziem Górskich” ogłoszono osoby i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich.


 

 

Czestochowa na 98.4 FM

Zespół ds. Organizacji Społeczności Lokalnej prowadzony przez klub środowiskowy "Na rogu" zajmuje się aktywizacją społeczną mieszkańców starego miasta. Pomaga seniorom np. w nauce języka angielskiego i obsługi komputerów oraz dzieciom, które przychodzą tam odrabiać lekcje i spędzać wolny czas w sposób aktywny. Klub zatrudnia kilkoro animatorów i opiekunów, dlatego poszukuje wolontariuszy. Kto może pomóc podopiecznym klubu i czy trzeba mieć do tego specjalne uzdolnienia?Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl