Gospodarka

Tydzień przyniósł nieco gorszy obraz naszej gospodarki niż ten, jaki zarysował się pod koniec marca. Ale nie oznacza to jeszcze, że gospodarka ma problemy. I o tym porozmawiamy w przeglądzie wydarzeń, a poza tym zadamy dziś proste pytanie, dlaczego tak wielu tak często straszy rodaków tym, że będą musieli korzystać z prywatnej służby zdrowia. Ponadto porozmawiamy o tym, jak nie zostać zrobionym w słupa. Czyli jak nie dać się wykorzystać przez tych, którzy organizują oszustwa karuzelowe. Porozmawiamy dziś także o mediach publicznych. Na zakończenie kilka zdań o tym, czy koniecznie należy zajmować się wszystkim we własnej firmie, czy też może skupić się na jednej najważniejszej rzeczy. 


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.

Suma - magazyn ekonomiczny