Serce i korona

Małżeństwa z miłości w rodzinach królewskich nie był częste. Najważniejsze były obowiązki dynastyczne, na miłość czy namiętność raczej nie było miejsca. Chlubnym wyjątkiem jest król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka. Właśnie o tej miłości opowie w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Serce i korona" profesor Zygmunt Woźniczka. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?