Nowy prezydent. Protest.

Polacy wybrali nowego prezydenta. Będzie nim Andrzej Duda, na razie jeszcze europoseł Prawa i Sprawiedliwości, były członek Trybunału Stanu i były podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.


 

W Rybniku ruszył proces Dariusza P. oskarżonego o zabicie swojej żony i czwórki dzieci oraz próbę zabicia piątego dziecka, syna, którego udało się uratować. Motywem zbrodni miały być pieniądze. Dariusz P. miał bowiem spore długi, które wynosiły 2 miliony złotych. Na około dwa tygodnie przed pożarem oskarżony zawarł szereg umów ubezpieczeń na wysokie kwoty. Tę głośną sprawę prowadzi sędzia Ryszard Furman, mężczyznę oskarża prokurator Rafał Spruś a Dariusza P. broni Eugeniusz Krajcer. Katowice na 102.2 FM

W całej Polce ruszyła wielka akcja ekologiczna Sprzątanie Świata. W związku z tym w każdym województwie odbywa się ona na różne sposoby. W naszym w tym roku typowego sprzątania nie będzie. Będzie za to Zielona Pobudka. Wszystko to już w najbliższą niedzielę na terenie Zamku Ogrodzienieckiego w Podzmaczu. Wojewódzkie obchody współorganizują Lasy Państwowe. Szczegóły imprezy zdradza nam Mariusz Kowalski z Nadleśnictwa Siewierz. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 na terenie Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu.


Postrachem przechodniów na rynku w Siewierzu są błąkające się psy, chciałoby się powiedzieć bezpańskie psy, tyle tylko że to psy, które mają sowich właścicieli. Gmina apeluje, policja karze, a psy jak biegały ulicami, tak biegają.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Kowale, mała miejscowość koło Skoczowa, to o niej było wczoraj głośno z powodu przedłużenia głosowania w wyborach prezydenckich. Ponadto rozmowa z luterańskim duchownym z parafii w Szczyrku Salmopolu Janem Byrtem, który poparł inicjatywę siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Wspólnoty Chleb Życia, do przyjęcia przez Polskę 300 rodzin syryjskich chrześcijan.


 

Czestochowa na 98.4 FM

Jakie są wyniki wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej w częstochowskim okręgu wyborczym? Co dla ziemi częstochowskiej może oznaczać wybór Andrzeja Dudy? Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl