Dzieci. Przestępczość.

Dziś wyjątkowe święto – Światowy Dzień Dziecka. O najmłodszych nie tylko mówią wszyscy, w wielu miejscach organizowane są specjalne imprezy i mnóstwo atrakcji dla maluchów. Nie inaczej jest na katowickim rynku, gdzie do 18:00 trwa wielki piknik. Pomiędzy placem Wolności a pętlą Słoneczną jeździ nietypowy tramwaj. Z najmłodszymi pasażerami wsiadła do niego nasza reporterka Joanna Opas.


 

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji pojawiły się niepokojące dla mieszkańców Katowic statystyki. Okazuje się, że stolica województwa śląskiego jest na tle innych stolic wojewódzkich najbardziej niebezpieczna. W 2014 roku w Katowicach odnotowano trzy razy więcej przestępstw, niż chociażby w Białymstoku, Bydgoszczy czy w Gdańsku. Jak jest naprawdę? Czy wierzyć statystykom sprawdzał nasz reporter Łukasz Szwej.


 

Od blisko trzech lat domagają się sprawiedliwości. Państwo Bednarscy twierdzą, że lekarze z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego są winni śmierci ich syna. Mimo iż sprawą zajmuje się zarówno prokuratura, jak i sąd lekarski, sytuacja wciąż nie została wyjaśniona. Co się dzieje i na jakim etapie są postępowania sprawdzała nasza reporterka Monika Krasińska.


 


Bielsko-Biała na 103.0 FM

Jutro zostanie zamknięty dla ruchu kolowego most na Wiśle w Strumieniu. O problemach z tym związanych dziś w Studiu Beskidy.


 

Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie zmodernizowany będzie ponad 700 metrowy odcinek wału przeciwpowodziowego rzeki Warty. Częstochowa podpisała porozumienie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Modernizowany będzie lewostronny wał na wysokości ulicy Drogowców. Prace rozpoczną się w lipcu, a zakończą w październiku. To ważna inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców. Sprawie przyglądała się Izabela Czerczer.


 

Katowice na 102.2 FM

Pszczynę można już... usłyszeć. W mieście rusza projekt Sąsiedzki GPS. Na urządzenia mobilne można ściągnąć aplikację, z którą zwiedza się miasto. Zgromadzono tam historie, miejskie legendy czy pszczyńskie plotki.Projektem zainteresował się Łukasz Kałuża.


 

Aplikacja mobilna będzie miała premierę podczas festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna. Festiwal, w którym przenikają się sztuka i miasto rozpoczyna się już w czwartek. Organizator Wojciech Jakubiec opowiada o nim Łukaszowi Kałuży.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl