IX Międzynarodowy Konkurs im. Michała Spisaka

fot. mat. prasowe

Trwają przesłuchania III etapu IX Międzynarodowego Konkursu muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, dzisiaj specjalność – harfa. Międzynarodowe Jury pod przewodnictwem prof. Helgi Storck już wczoraj przesłuchało finalistów w specjalności kontrabas oraz tuba i puzon basowy. Finaliści występują z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. W III etapie znaleźli się uczestnicy z: Niemiec, Francji, Węgier, Rosji, Belgii i Polski. Już za kilka godzin poznamy laureatów Konkursu, który jest organizowany przez Miasto Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia we współpracy z katowicką Akademią Muzyczną. O tym wydarzeniu rozmawiamy z dyrektorem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. M. Spisaka prof. Zygmuntem Tlatlikiem.

W środę o godz. 18:00 w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz koncert laureatów, którzy wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej.


Zaproszenia, recenzje, reportaże i wywiady z artystami znajdą Państwo w codziennym programie Radia Katowice "Więcej Kultury Proszę!".

O sztuce rozmawiamy w studiu i w plenerze. Program rozpoczyna "Moc Kultury na bis" Ewy Niewiadomskiej, znajdą tu Państwo również znakomite recenzje książek Macieja Szczawińskiego pod wspólnym tytułem "Skacząc po Półkach", "Salon Słowa" Agnieszki Strzemińskiej i "Czytankę Kanarka Franka", w której wybitny aktor Mirosław Neinert prezentuje codziennie nową, zabawną i zmuszającą do refleksji myśl.