Naszyjnik z 30 kochanek

Aleksander Dumas ojciec, to bohater audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka. Ten zanany francuski pisarz, autor takich bestselerów, jak "Trzej muszkieterowie", "Hrabia Monte Christo", "Królowa Margot" czy "Czarny Tulipan", był człowiekiem bardzo kochliwym. W jego objęcia wpadały tak damy dworu, jak i kurtyzany czy też zwyczajne praczki i sprzątaczki. Dlatego audycja nosi tytuł "Naszyjnik z 30 kochanek", chociaż tych kochanek było chyba znacznie więcej. O miłościach i miłostkach Aleksandra Dumasa opowiada prof. Magdalena Wandzioch. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?