Bramy piekieł

Francuski rzeźbiarz Auguste Rodin był prekursorem nowoczesnego rzeźbiarstwa, co łączyło się często z niezrozumieniem jego sztuki. Gdy poznał Camille Claudel zrozumiał, że oprócz twórczości istnieje też i ta cudowna strona życia, która zwie się miłość. Ale czy potrafił to zawsze docenić? Jak wyglądało ich życie i jak toczyło się to uczucie "od ściany do ściany" opowie w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka krytyk sztuki Zygmunt Korus. 


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?