Henryk VIII, rzecz o małżeństwach wysokiego ryzyka

Henryk VIII, drugi monarcha z dynastii Tudorów, doprowadził w latach 20. i 30. XVI wieku do rozłamu z Kościołem rzymskokatolickim oraz ustanowienia kościoła anglikańskiego niezależnego od papieża, ale podporządkowanego królowi Anglii. Nie z tego jest jednak znany, ale z tego, że miał 6 żon, z których dwie zostały ścięte. Był kochliwy i mimo swojego wieku ciągle chciał mieć w swoim łożu nową kobietę. O miłościach i miłostkach króla Anglii w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Henryk VIII, rzecz o małżeństwach wysokiego ryzyka" opowiada dr Zbigniew Kiereś. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?