Jak dbać o powietrze?

W ostatni czwartek był alarm smogowy, a dzisiaj wchodzi w życie tzw. ustawa antysmogowa. Teraz samorządy będą mogły podejmować uchwały zakazujące palenia na danym terenie określonym paliwem. Jak straż miejska w katowickich przedszkolach uczy tych najmłodszych, jak dbać o powietrze.

Jesienią lubią się do nas przyplątać różne przeziębienia, a najlepsza na spadek formy jest np. herbatka z miodem. Podpowiemy, jak rozpoznać dobry miód, zajrzymy też do... ula.

Ponadto o akcji pomocy dla jeży zorganizowanej przez Fundację Arka. Niestety ci sympatyczni mieszkańcy naszych lasów i ogrodów zagrożeni są wyginięciem. Co zrobić, żeby im pomóc?Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko