Dwoje przeciw światu

Miłość inna niż wszystkie – tak mówili o ich uczuciu przyjaciele. Yoko Ono i John Lennon zakochali się w sobie i mimo wielu przeciwności byli ze sobą. Aż do końca, do tragicznej śmierci Johna. Kochali się, kłócili ze sobą, ale nie wyobrażali sobie dalszego życia bez siebie. Tęsknili za sobą i dawali sobie szczęście. O ich pięknej, ale i tragicznej miłości opowiedzą profesor Katarzyna Popiołek i profesor Tadeusz Sławek w audycji Beaty Kaszteleniec i Marka Mierzwiaka "Dwoje przeciw światu". Audycję zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?