Amant wszech czasów

Rudolph Valentino urodził się 6 maja 1895 roku, czyli  w tym roku, gdy wynaleziono kinematograf braci Lumiere. Zmarł 23 sierpnia 1926 roku, rok później wynaleziono dźwięk i aktorzy na ekranie zaczęli mówić. Rudolph Valentino zagrał w wielu filmach, ale to były filmy nieme. Nie mówił na ekranie, ale za to opowiadał kobietom swego życia różne piękne rzeczy i uwodził je nie tylko swoją uroda, ale i czułymi słówkami. Kobiety za nim szalały i może dlatego nazwano go najsławniejszym kochankiem świata. O jego sercowych podbojach w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej  "Amant wszech czasów" opowiada Jacek Mikołajczyk. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?