Awantury miłosne

"Wzbudzić potrzeba miłość kraju w tych którzy dotąd nie wiedzieli nawet, że Ojczyznę maja", mawiał często Tadeusz Kościuszko. Polski i amerykański generał, uczestnik wojny o wolność Stanów Zjednoczonych Naczelnik tak zwanej Insurekcji Kościuszkowskiej. Odznaczony Orderem Orła Białego. Wspaniały żołnierz, pełen honoru i miłości ojczyzny w sercu. Wybranki jego serca kochały go bardzo, ale on sam nie miał szczęscia do swych przyszłych ewentualnych teściów, którzy nie chcieli oddać mu córek, ponieważ uważali go za biedaka. O rozterkach sercowych Tadeusza Kościuszki w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Awantury miłosne" opowiada prof. Zbigniew Janeczek. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?