Angiodroid. Szpital. Metamorfoza.

Angiodroid – chociaż ta nazwa może kojarzyć się z filmami science-fiction, to jednak urządzenie o tej nazwie ma jak najbardziej realne zastosowanie. To nowoczesny aparat, który jest wykorzystywany w chirurgii naczyniowej i służy do obrazowania naczyń zwężonych w wyniku miażdżycy. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu zespół lekarzy pod przewodnictwem doktora Janusza Kuśmierza przeprowadził jeden z pierwszych w Polsce zabiegów udrażniania tętnic u jednego pacjenta. W bytomskim szpitalu podobnemu zabiegowi zostanie poddanych jeszcze dwoje innych pacjentów. Sprzęt przyjechał na testy do Bytomia aż z Włoch. Koszt jego zakupu wynosi około 150 tysięcy złotych. Na salę operacyjną zajrzała z mikrofonem nasza reporterka, Joanna Opas.


 

Szpital w Blachowni koło Częstochowy ma nowy oddział. Jest nim anestezjologia i intensywna terapia. Jego powstanie jest częścią wielomilionowej inwestycji prowadzonej w tej placówce. Przed trzema laty działalność szpitala stała pod znakiem zapytania. Dziś prowadzony przez Polską Grupę Medyczną stale się rozwija. Szpital owiedził Krzysztof Słabikowski.


 

Lato to najlepszy czas, by coś zmienić w swoim życiu i wyglądzie. Jedni chcą schudnąć, inni zmienić fryzurę a jeszcze inni postanawiają całkowicie odmienić swój wygląd. Takiej spektakularnej metamorfozy pod okiem stylisty, wizażysty i fryzjera dozna pięć chorzowianek, w wieku od 30 do 50 lat, w ramach konkursu "Szmaterlook" organizowanego przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie. Liczymy na to, że inne miasta pójdą za przykładem Chorzowa i również swoim mieszkankom taką metamorfozę zaproponują. Tymczasem efekty zmian w wyglądzie naszych rozmówczyni poznamy w czwartek podczas wielkiego finału w hotelu Arsenal w Chorzowie. Początek zmian obserwowała nasza reporterka Marta Dobrowolska. 


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl