Nasi w Rio: Brąz w zapasach, oszczep i reszta
19.08.2016
07:16:00

Kolejny medal polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Na najniższym stopniu w zapasach, w kategorii 63 kilogramy stanęła Monika Michalik-Rogień. Polka do pojedynku o medal przedzierała się przez repesaże, a w decydującej walce pokonała Rosjankę Innę Trażukową.

W Rio de Janeiro zdobyliśmy już osiem medali - dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.

Było bardzo blisko kolejnego, ale w konkursie rzutu oszczepem Maria Andrejczyk, zajęła czwarte miejsce. Polka uzyskała 64 metry 78 centymetrów, tymczasem najniższy stopień podium dawał rzut dwa centymetry dłuższy.
Gdyby Andrejczyk powtórzyła wynik z eliminacji, czyli rzut powyżej 67 centymetrów, cieszyłaby się z olimpijskiego złota.

Na szóstej pozycji finał pchnięcia kulą ukończył Tomasz Majewski, z kolei Konrad Bukowiecki, spalił wszystkie trzy próby. A w ćwierćfinale taekwondo udział zakończył Karol Robak.

Ponadto Kamila Lićwinkoa awansowała do finału skoku wzwyż, a Joanna Jóźwik, wygrała swój bieg półfinałowy i awansowała do finału na 800 metrów.

Po szermierce, pierwszej konkurencji pięcioboju nowoczesnego liderką jest Oktawia Nowacka, a 22ga pozycję zajmuje Anna Maliszewska. Z kolei wśród mężczyzn Szymon Staśkiewicz plasuje się na 5 pozycji. Dziś odbędą się kolejne konkurencje.