Nauka. Iskierka.

Czego mogą uczyć się młodzi ludzie? Geografii, chemii, biologii, astronomii... albo pisania gier komputerowych. Inicjatywę taką podjęło Centrum Promocji Młodych w Częstochowie, ucząc informatyki, w wolnym od lekcji czasie, w wymiarze praktycznym.15218758_10206022369278027_1443903780_n_120Kolejny sukces ogólnopolskiej akcji „Słońce dla Iskierki”. Prze cztery letnie miesiące każdy, kto kupił produkty do opalania z logiem „Iskierki”, przekazał złotówkę podopiecznym Fundacji. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, dofinansowanie oddziału onkologicznego w Zabrzu oraz publikację interaktywnej książki dla dzieci. Finał akcji dziś w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka  w Katowicach. Gościem specjalnym wydarzenia już po raz drugi jest dobry duch fundacji – aktorka Małgorzata Kożuchowska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice