Za horyzontem: Lanzarote

fot. Anetta Chlebica

Lanzarote – maleńka, powulkaniczna wysepka, jedna z 7 głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich położona na Oceanie Atlantyckim ok. 125 km od wybrzeży Maroka i 1000 km od Półwyspu Iberyjskiego – jest dzisiaj celem podróży „Za Horyzontem”.

Przewodniczką dla słuchaczy będzie Anetta Chlebica, która lubi odważne, dalekie wyprawy, ale dzisiaj opowie o swoim zauroczeniu tą „diabelską wyspą”. Anetta poznała w czasie swej wędrówki Polaków, którzy zakochali się w tym miejscu na świecie wiele lat temu i aktualnie Lanzarote jest ich drugim domem.

Katarzyna i Dariusz Chmielewscy oprowadzą słuchaczy Radia Katowice swoimi ścieżkami po wyspie. Będzie to jedyna taka podróż: niepowtarzalna, fascynująca. Zapraszam.

 Zdjęcia: z podróży Anetty Chlebicy, Katarzyny i Darka Chmielewskich oraz Gernota Kellera.


 

 


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA