Szlakiem lodowców

Są tacy podróżnicy, którzy w czasie kiedy inni pieką mazurki i baby swiąteczne, kraszą pisanki oraz gotują szynki przygotowują się do drogi.

Bezpośrednio po Wielkiej Nocy rusza w rejs załoga realizująca wieloetapową wyprawę „Szlakiem ginących lodowców”. Wszystkim, którzy chcieliby dołączyć do żeglarzy polecam stronę: www.4kontynenty.pl

Do swojej górskiej eskapady plecak pakuje również Kasia Kowalska, która 18.04. rusza do Nepalu. Tymczasem Irek Kapler wlasnie na Wielkanoc wrócił do domu znad Koła Podbiegunowego, z Laponii. 

Zaproszenie Wszystkich, którzy kochaja podróże i nieobojetny jest im los drugiego człowieka zapraszam na charytatywną prezentację i opowieść dotyczącą gór świata. Gawędziarzem będzie Marek Bytom, a wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostana na operację ratującą życie naszej serdecznej koleżanki z górskich wędrówek Kingi. https://skarbonka.alivia.org.pl/kinga-pater


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

Polecamy podcaste-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 21:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
 
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA   

 


Za horyzontem