Porażka Chwalińskiej. Awans w rankingu.
01.07.2017
17:18:00

15-letnia Maja Chwalińska na ćwierćfinale zakończyła swój udział w turnieju ITF Bella Cup 2017.

W walce o półfinał turnieju, grająca z dziką kartą Maja Chwalińska uległa sklasyfikowanej w rankingu o prawie 300 pozycji wyżej Słowaczce Chantal Skamlovej, 4:6, 1:6. Na tym samym etapie gry, zawodniczka z Dąbrowy Górniczej, zakończyła swój udział w grze podwójnej. W parze z warszawianką Anną Hertel przegrała z reprezentantkami Czech Miriam Kolodziejovą i Jesiką Maleckovą, 3:6 6:2 12:14.

Mimo porażki, 15-latka reprezentująca klub Advantage Bielsko-Biała, wyrównała swój najlepszy rezultat w rozgrywkach z taką pulą nagród a w najnowszym rankingu WTA znajdzie się na najwyższej pozycji w karierze. Awansuje o 70 miejsc, w okolice 610. miejsca.

Chwalińska zaczęła grać w tenisa w wieku 7 lat. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2015 roku z reprezentacją Polski triumfowała w halowych mistrzostwach Europy do lat 14, a w parze z Igą Świątek zdobyła tytuł mistrzyni Europy młodzików w grze podwójnej. W roku 2016, razem z reprezentantkami kraju, triumfowała w rozgrywkach Junior Fed Cup. W tym roku, w parze z Igą Świątek, wygrała AGL Loy Yang Traralgon Junior International (Grade 1) w grze podwójnej oraz została wicemistrzynią juniorskiego Australian Open.