Muzyka, historia i pomoc

fot. Blaf

W audycji:

  • Ich znakiem rozpoznawczym jest połączenie muzyki country z gwarą  i chyba nie ma w regionie imprezy, na której by jeszcze nie zagrali. Zespół Blaf z Jabłonkowa - to właśnie to podgórskie miasto i cały region – jest tym miastem i tym regionem, które tkwią głęboko w sercu nie tylko samych muzyków, ale też ich fanów. Z Tomaszem Tomankiem, wokalistą i tekściarzem Blafu, prezentujemy muzykę tej grupy (www.blaf.cz).

  • Jabłonkowski oddział Caritasu będący częścią Caritasu Diecezji Ostrawsko-Opawskiej (który obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia) od 1 września po raz pierwszy w swej historii realizuje projekt dla osób bezrobotnych. O możliwościach na lokalnym rynku pracy dla najbardziej potrzebujących oraz o działalności oddziału opowiada jego dyrektor Lucyna Szotkowska. (jablunkov.caritas.cz)
  • Nie w Jabłonkowie, ale w Australii urodził się i spędził pierwsze lata życia cieszyński historyk dr Michael Morys-Twarowski, z którym spotykamy się w ramach naszego cyklu ciekawostek genealogicznych. Tym razem opowie o rodzinie Myrdaczów z Końskiej i Pociorków z Koniakowa, części Czeskiego-Cieszyna.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą