Blizna

fot. okładka

W audycji:

  • 25 października na półki polskich księgarń trafi powieść „Blizna” autorstwa Danuty Chlup, dziennikarki "Głosu Ludu". Książka zajęła 1. miejsce w konkursie Literacki Debiut Roku organizowanym przez Wydawnictwo Nowa Res pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Spotkanie z Ewą Szczerbową, znaną jako Jewka Trzyńczanka, popularną felietonistką "Trzynieckiego Hutnika" i miłośniczką miłośniczka gwary cieszyńskiej.
  • XXVII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez Granic” – o początkach imprezy opowiada Gertruda Chowaniokowa, wieloletnia dyrektor, a dziś koordynatorka działań czeskiej strony festiwalu.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą