Polonijne Igrzyska

W audycji:

  • Gość audycji – Mariola Morcinková z Karwiny, dziennikarka obywatelska, której pasją są rozmowy z polskimi celebrytami, autorka bloga wywiadymarioli.blogspot.cz
  • Zapowiedź XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w Krynicy-Zdroju, w których wystartuje silna ekipa z Zaolzia. Rejestracja na stronach igrzyskazimowe.wspolnotapolska.org.pl trwa do 20 stycznia, a o szczegółach mówi szef zaolziańskiej ekipy i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego "Beskid Śląski" Henryk Cieślar.
  • Kolejny odc. "Szlaku Kobiet Śląska Cieszyńskiego" – o Stanisławie Górniak-Dudowej z Lutyni Dolnej opowiada Władysława Magiera, historyczka i autorka trzytomowej książki pt. "Cieszyński Szlak Kobiet". To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą