Jastrzębski Węgiel coraz bliżej szóstki
17.03.2018
17:25:00

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Onico Warszawa 3:1 i są coraz bliżej awansu do czołowej szóstki, która będzie walczyła o medale mistrzostw Polski.

Jastrzębianie do starcia z drużyną ze stolicy, przystępowali zaledwie trzy dni, po wyczerpującym, przegranym 1:3, meczu z Zaksą Kędzierzyn-Koźle w pierwszej rundzie play-off ligi mistrzów. Mimo to, zmęczenia w szeregach gospodarzy nie było widać i szybko przejęli inicjatywę. Już na początku seta Ferdinando De Giorgi mógł być zadowolony ze swoich podopiecznych, bo prowadzili 10:7, a później 15:10. Takiej przewagi nie można było roztrwonić i Jastrzębski Węgiel zwyciężył do 18.

Nieco inny przebieg miała druga partia, w której od prowadzenia zaczęli gracze Onico, ale strata szybko została zniwelowana i w połowie seta jastrzębianie mieli trzypunktowy zapas, który utrzymali do dziesięciominutowej przerwy. Po niej lepiej do meczu wróciła drużyna Onico. Goście szybko objęli prowadzenie 3:0, którego konsekwentnie pilnowali. Tylko na chwilę jastrzębianie byli wstanie zmniejszyć stratę do jednego puntu, ale później dwa kolejne błędy przywróciły przewagę przyjezdnych, a później nawet zdołali ją jeszcze powiększyć i wygrali bardzo pewnie do 19.

Wydawało się, że w kolejnej odsłonie jastrzębianie wrócili do swojego rytmu gry, ale końcówka była niezwykle nerwowa. Gospodarze wygrywali już 22:20, pozwolili jednak się dogonić, a przy stanie remisowym piłke w powietrzy mieli zawodnicy z Warszawy. Na szczęście dla zespołu De Giorgi, nie wykorzystali tej akcji, a inicjatywa w meczu wciąż należała do jastrzębian. Po błędzie zagrywki Gjorgiewa, Jastrzębski Węgiel miał piłkę meczową, którą skutecznie wykorzystał Jason De Rocco.

Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 25:23).

Autor: Tadeusz Musioł /rs/