Szczypiorniści Górnika daleko od pucharowego finału.
11.04.2018
20:21:00

Szczypiorniści Górnika bardzo daleko od pucharowego finału! W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski piłkarzy ręcznych NMC Górnik Zabrze przegrał w Kielcach 28:46 i w rewanżu czeka go bardzo trudne zadanie!

W poprzedniej rundzie zabrzanie sensayjnie wyeliminowali Orlen Wisłę Płock, ale na ich nieszczęście, jeszcze przed finałem, trafili na najlepszą ekipę w Polsce. Tylko początek meczu w Kielcach był wyrównany. Z każdą kolejną minutą kielczanie pokazywali gościom miejsce w szeregu. świetnie bronili i skutecznie atakowali, a wynik błyskawicznie rósł.

Zawodnicy Rastislava Trtika nie potrafili w żaden sposób przeciwstawić się kieleckiej maszynie. Mistrzowie Polski dyktowali tempo i już do przerwy była różnica 11 trafień. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Kielczanie systematycznie powiększali swoje prowadzenie zdemolowali zabrzan aż osiemnastoma bramkami. W sporcie wszystko jest możliwe, ale w tym przypadku, rewanż, który odbędzie się 17 kwietnia w Zabrzu, wydaje się być formalnością.

PGE VIVE Kielce - NMC Górnik Zabrze 46:28 (22:11)