GKS wrócił do zwycięstw. Katowiczanie wygrali na wyjeździe.
18.04.2018
21:40:00

Piłkarze GKS-u Katowice wrócili na zwycięską ścieżkę.

Po niepowodzeniu ze Stalą Mielec, w zaległym meczu pierwszej ligi katowiczanie wygrali na wyjeździe z Chojniczanką 2:0.

Katowiczanie w pierwszej połowie byli stroną przeważającą, ale pierwszy gol padł dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy Adrian Błąd strzelił z kilkunastu metróe, a piłka odbijając się od nogi obrońcy zmyliła bramkarza. W drugiej części bliscy szczęścia byli gospodarze, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz GKS-u. W 83. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę zobaczył obrońca gospodarzy - Piotr Kieruzel i katowiczanie zaczęli grać zdecydowanie spokojniej. Wreszcie w doliczonym czasie w dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Kędziora i ustalił wynik meczu. Dzięki wygranej katowiczanie znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co wicelider Chrobry. W następnej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą w Głogowie.

Chojniczanka Chojnice – GKS Katowice 0:2