Festyn ekologiczny. Koniec gimnazjum. Defibrylator. Festiwal nauki.

W najbliższą niedzielę na całym świecie obchodzony będzie Dzień Ziemi. Z tej okazji co roku organizowane są proekologiczne akcje takie, jak „sprzątanie świata”. Podobne wydarzenie odbywa się w piątek i sobotę w Katowicach. Na terenie Zespołu Krajobrazowo-Przyrodniczego Szopienice-Borki rozpoczął się V festyn ekologiczny. Jego uczestnicy usuwają z łąk i stawów setki kilogramów odpadów. W teren z mikrofonem wybrał się nasz reporter, Kamil Jasek.


 

Za niewiele ponad rok klasy gimnazjalne pozostaną już tylko wspomnieniem. Narazie młodzież mierzyła się z trzecią i ostatnią częścią egzaminów. Nasza reporterka Michalina Smaga wybrała się do Zawiercia, aby w tym szczególnym dniu towarzyszyć im w drodze do szkoły. Sprawdziła czy są zestresowani, jakie mają plany na przyszłość, a także jak będą wspominać czas spędzony w gimnazjum. Gimnazjum już powoli odchodzi do historii, ale wyglada na to, że uczniowie jeszcze długo będą wspominać spędzony w nim czas. 


 

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przy szlakach turystycznych pojawi się szlak defibrylatorów. Urządzenia ratujące życie zainstalowane będą w miejscach, gdzie turystów jest najwięcej. Pierwszy już jest u podnóża rezerwatu przyrody Góra Zborów w Podlesicach, gdzie wybrała się Gabriela Kaczyńska.


 

W Gliwicach trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu Nauki. Odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8. Pieczę merytoryczną nad Festiwalem mają Katarzyna Dąbrowska, dyrektorka szkoły i Anna Ratajczak, nauczycielka języka angielskiego, koordynatorka projektu. Z paniami spotkał się Maciej Bakes.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl