Podróżnik. Komisja. Śląska Rzecz. Parkowanie.

Chorzowianin Marcin Kupczak, o którym mówiliśmy nie raz, wrócił z kolejnej swojej wyprawy. Tym razem piłkarskie treningi pod jego okiem odbywały kenijskie dziewczynki, grające w koszulkach śląskich klubów takich, jak Piast Gliwice, Ruch Chorzów czy Raków Częstochowa. Dłuższą relację z pobytu w Kenii oraz piękne zdjęcia można znaleźć na fejsbukowym fanpejdżu "Hanys on tour". Z Marcinem, znanym jako "Hanys on tour", rozmawiała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.


 

Zakończyło się pierwsze posiedzenie komisji przy Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach. Ma ona zbadać katastrofę w kopalni Zofiówka. Informacje zebrali Łukasz Kałuża i Kamil Jasek.


 

Jedziemy, jedziemy i jedziemy a miejsca nie ma. Krążymy przez pół godziny po mieście, ale zaparkowanie graniczy z cudem. To codzienność wielu kierowców, ale wyobraźmy sobie, że w takiej sytuacji znajduje się osoba niepełnosprawna, która spieszy się na rehabilitację. Dla takiej osoby to ogromny dyskomfort, dlatego dziś w Chorzowie ruszyły wzmożone kontrole miejsc parkingowych. Akcja potrwa jeszcze przez kilka dni, ale pierwsze godziny pokazują, że z naszą empatią i wrażliwością wcale nie jest tak źle. Jaki był efekt, sprawdzał reporter Polskiego Radia Katowice Łukasz Szwej.


 

Dziś poznaliśmy najlepszych śląskich projektantów i producentów rzeczy, które cechują: wysoka jakość wzornictwa, funkcjonalność i innowacyjność. Na Zamku w Cieszynie odbył się Finał 13. edycji konkursu Śląska Rzecz. W czym rzecz sprawdzał nasz reporter Andrzej Ochodek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl