Ruch zdobył cenne punkty z GKS Katowice.
13.05.2018
01:00:00

Ruch Chorzów pokonał GKS Katowice 1:0 (1:0) w meczu 31. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Gola strzelił w 31. minucie Maciej Urbanowicz, który wykorzystał rzut karny.

W Chorzowie GKS Katowice zagrał 54. derby z Ruchem Chorzów w ramach 31. kolejki Nice 1 ligi. Jedynego gola meczu strzelili gospodarze. W 30. minucie Maciej Urbańczyk wykorzystał rzut karny podytkowany po faulu Kamila Słabego. GKS grał źle i nie stwarzał zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką rywali. Przed przerwą Błąd próbował zaskoczyć Nikolaya Bankova potężnym uderzeniem zza szesnastki, ale piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką. Ten sam zawodnik był bliski wyrównania po przerwie, ale jego uderzenie zostało zablokowane tuż przd linią bramkową.

W pozostałych sobotnich spotkaniach Bytovia przegrała z Wigrami Suwałki 1:2, Podbeskidzie Bielsko-Biała uległo Odrze Opole także 1:2, Stomil Olsztyn przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 0:2, a Olimpia Grudziądz bezbramkowo zremisowała z Puszczą Niepołomice.

W tabeli prowadzi Miedź Legnica (55 pkt) przed Zagłębiem (52 pkt) i GKS-em (50 pkt). W strefie spadkowej znajdują się: Górnik Łęczna (31 pkt), Stomil (30 pkt), Olimpia (28 pkt) i Ruch (24 pkt).