Ruda parkiem kulturowym. Częstochowski Everest. Otwarcie komendy. Pielgrzymka leśników.

Turyści w Rudzie - czemu nie? Już niedługo najstarsza dzielnica tego miasta może zostać parkiem kulturowym.
Dziś podpisano list intencyjny, a już niedługo tematem zajmą się radni. Co park kulturowy w Rudzie przyniesie mieszkańcom? Czy dzielnica zyska i zostanie nową atrakcją na Śląsku?


W Rudzie gościł nasz reporter, Łukasz Szwej.


Z Watykanu powróciła pielgrzymka leśników polskich.
Wśród nich byli: Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Wioletta Koper i Regionalny Dyrektor, Wiesław Kucharski.


Niepełnosprawni zdobyli dziś "Częstochowski Everest". To symboliczne wejście na Złotą Górę w dzielnicy Zawodzie-Dąbie ma motywować niepełnosprawnych do codziennego działania i pomagać im się aktywizować.
Ponad to ma zwracać uwagę innych na problemy z jakimi codziennie borykają się niepełnosprawni. Gościem specjalnym Częstochowskiego Everestu był Jasiek Mela – podróżnik i najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Relację z wejścia na Częstochowski Everest przygotował Krzysztof Słabikowski.


Nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji otwarto dziś w Bielsku-Białej.
Grunt pod inwestycję przekazał bielski samorząd, a nowa komenda, wraz z jej pełnym wyposażeniem, kosztowała ok. 107 mln zł. Oficjalnego otwarcia dokonał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl