Strachy. Lotnictwo. GOPR. Szwecja.

Podczęstochowski Olsztyn ma nową atrakcję turystyczną. To autorska Galeria Strachów na wróble. Twórcą galerii jest Stanisław "Brzezina" Kałkus, znany mieszkaniec Olsztyna. Założył teatr w stodole, zbudował dinozaura i wyremontował chatę z przełomu XIX i XX wieku w Olsztynie. Galeria Strachów na wróble mieści się na podwórzu właśnie Chaty na Zakolu. Sześć potężnych, ciekawie ubranych strachów na wróble, które działają na wyobraźnię, odwiedziła Izabela Czerczer.


 

Z głową w chmurach mogą spędzić całe godziny. Jeszcze dłużej potrafią opowiadać o swojej pasji, gdyż dla wielu z nich to spełnienie marzeń. Mowa oczywiście o pilotach. To właśnie oni mają okazję do świętowania. 28 sierpnia obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego. Reporter Radia Katowice, Kamil Jasek, wybrał się na lotnisko w katowickim Muchowcu, by porozmawiać z lotnikami i sprawdzić czy zdążyli odbyć już swoje świąteczne przeloty. 


 

Ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR stworzyli film pokazujący ich poszczególne elementy służby i elementy prowadzonych akcji ratowniczo-poszukiwawczych. To krótki 60-sekundowy spot,który ma uświadomić przeciętnego turystę odwiedzającego trudny i zróżnicowany teren. Udział w filmie wzięli m.in. bohaterowie tego nagrania czyli ratownicy: Aleksandra Adamczyk i Marek Lisowicz oraz Matusz Leks, zastępca naczelnika Jurajskiej Grupy GOPR, z którymi rozmawiał Gabriela Kaczyńska.


 

Myśląc o zwiedzaniu Szwecji, własnym czy wypożyczonym tam samochodem, należy przygotować się na spore opłaty za parkowanie. Płaci się dosłownie wszędzie, nawet na osiedlach, czy na dwumiejscowych malutkich miejscach do parkowania w pobliżu wsi. Inne, istotne dla planujących tam pobyt informacje, sprawdziała Anna Juśkiewicz.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl