Lato z tradycją

fot. Szymon Brandys

W audycji:

  • "Lato z tradycją" w Domu MK PZKO w Trzanowicach – półkolonie dla dzieci w ramach projektu SMP "Poznaj Polskę na wesoło" (przygotowania do dożynek gminnych)
  • "Śląsk a Niepodległa" – Koncert Śląskich Pieśni Niepodległościowych i Powstańczych. Imprezę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 99. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego organizuje Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej.
  • górale na Opolszczyźnie – mieszkańcy Skoroszyc w województwie opolskim założyli niedawno w swojej gminie Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan i postanowili wybrać się na Zaolzie w poszukiwaniu inspiracji wśród górali beskidzkichTo audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą