Inteligentne przejście. Trasy na Jurze. Harcerze. Gminna komunikacja.

Pierwsze w regionie - inteligentne, aktywne przejście dla pieszych powstało w Sosnowcu. Pilotażowe rozwiązanie pojawiło się w ciągu ulicy Wawel przy kościele św. Barbary.
To miejsce według policyjnych danych było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście.
W jaki sposób to wszystko działa i czy podoba się mieszkańcom Sosnowca sprawdzała Agnieszka Loch.


Na Wyżynie Krakowsko- Częstochowską, pod Skałami Rzędkowickimi, Polski Zawiązek Alpinizmu ubezpiecza nowe drogi wspinaczkowe. Co roku powstaje ich kilkadziesiąt, a te wytyczone dziś powstają w ramach Akcji Bezpieczna Jura.


Tak zwany ´´Harcerski start" dla zastępów, drużyn i szczepów harcerskich to pierwsze zbiórki, ogniska i wspomnienia z wakacyjnych obozów. Oficjalna inauguracja to rajd śląskiej Chorągwi ZHP, ku pamięci ´´Bohaterów-obrońców wieży spadochronowej w Katowicach w 1939 roku´´.Nasz reporter ,Wojciech Pacula, miał okazję z mikrofonem uczestniczyć w uroczystej zbiórce stowarzyszenia Czuwaj, które skupia harcerskich weteranów. 

Pszczyna – 26 tysięcy mieszkańców, atrakcyjna turystycznie miejscowość na południu województwa śląskiego. Jeszcze do końca sierpnia miasto bez komunikacji gminnej. Teraz, z początkiem września, uruchomiono tam 3 linie autobusowe. Jakie są opinie mieszkańców i jak podróżuje się po mieście, to sprawdzał Łukasz Szwej.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl