Impact. Niepełnosprawni. Próchnica. Niewybuchy.

W Katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym trwa kongres poświęcony nowym technologiom w motoryzacji pod nazwą "Impact mobility rEVolution´18". Goście z całego świata debatują nad możliwościami wprowadzania i rozwijania mobilności inteligentnej, czy też elektromobilności. Tematem rozmów jest między innymi sytuacja Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jednym z głównych sektorów kongresu jest EXPO – miejsce, w którym można obejrzeć najnowsze rozwiązania z dziedziny inteligentnej, zrównoważonej mobilności. O patenty i nowe rozwiązania pytaliśmy przedstawicieli polskich uczelni wyższych. Na miejscu była nasza reporterka Małgorzata Lachendro.


 

Skakali, biegali, grali w koszykówkę, ale przede wszystkim z radością pokonywali własne ograniczenia. W Rudzie Ślaskiej odbyła się 18. Miejska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. W zawodach mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności. Rudzka Olimpiada osób niepełnosprawnych to przede wszystkim lekcja dla osób zdrowych, jak czerpać z życia pełnymi garściami. Sportowcom kibicowała również reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.


 

Obowiązkowe zajęcia w przedszkolach dla rodziców? Dlaczego nie. W Cieszynie ruszył właśnie pilotażowy program profilaktyki próchnicy u dzieci 5-letnich, uczęszczających do przedszkoli. Działania edukacyjne rozpoczęto od rodziców. Na pierwszym spotkaniu był nasz reporter, Andrzej Ochodek, który zjadł zęby w wielu tematach.


 

Setki pocisków artyleryjskich z okresu drugiej wojny światowej znaleziono w Mikołowie. Pół dnia zajęło saperom z Gliwic wybieranie ich z wykopaliska. Wszystko wskazuje na to, że niewybuchów może być jeszcze więcej. Prawdziwy arsenał w odległości zaledwie kilku metrów od najbliższych domów. Na miejscu był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl